Register Verloskunde

Eis Registratie:

  • Succesvolle afronding van de basisopleiding. De basisopleiding wordt niet meer gegeven, neem contact op met het CHBB om te zien of je je nog kunt registreren.

Eisen Herregistratie

  • 20 uur relevante geaccrediteerde nascholing per 5 jaar op het gebied van verloskunde
    Vanaf 2 december 2025 mag daarvan maximaal 10 uur worden ingevuld met intercollegiale toetsing.
  • 50 zorggevallen begeleiden per 5 jaar. Onder zorggeval wordt verstaan, de begeleiding van een vrouw gedurende de hele zwangerschap en (indien mogelijk) tijdens en direct na de bevalling. Regelmatig komt het immers voor dat de zwangere vrouw uiteindelijk niet thuis bevalt. Deze zorggevallen tellen mee, doch hierbij moet worden aangetekend dat de huisarts de partus die door een ander wordt gedaan, indien mogelijk, wel dient te volgen. Verder dient de huisarts voor een goede verslaglegging van de zwangerschap en een goede overdracht en waarneemregeling te zorgen indien de huisarts niet aanwezig kan zijn.
  • op de pagina Herregistreren staan een aantal praktische tips t.b.v. de herregistratie

Voorwaarden aan intercollegiale toetsing (ICT) bij huisartsen met bijzondere bekwaamheden

Intercollegiale toetsing is een vorm van deskundigheidsbevordering waarbij je in een groep gestructureerd elkaars handelen bespreekt en evalueert.
Lees hierover meer op de website van het NHG.
Intercollegiale toetsing (ICT) vindt plaats in een groep met minimaal 3 kaderhuisartsen (een effectieve groep heeft meestal 6-8 deelnemers).
Voor huisartsen met bijzondere bekwaamheden dienen de deelnemers in hetzelfde register te zijn ingeschreven.
(voor intercollegiale toetsing bij kaderhuisartsen is dit niet noodzakelijk).
De intercollegiale toetsing dient te worden begeleid door een EKC-er met geldige CHBB-registratie.
De intercollegiale toetsing dient geaccrediteerd te zijn.  

Specifiek voor intervisie geldt verder dat het moet gaan om minimaal 2 bijeenkomsten per jaar van elk minimaal 1 uur.
Begeleiding van intervisie is ook mogelijk door geregistreerde en deskundige supervisor (lid van Coaches voor Medici óf LVSC-erkende opleiding én ervaren in het begeleidingskundig werken met artsen). 

Werkwijze

Je kunt via GAIA een aanvraag tot (her)registratie indienen. Volg daarvoor deze link. Je kunt in GAIA documenten uploaden, zoals je diploma en een portfolio. Ook kun je nascholing toevoegen vanuit je huisartsendossier in GAIA. Wanneer je met het portfolio aantoont dat je 50 zorggevallen hebt begeleid, dan dien je deze geanonimiseerd aan te leveren.

Toekenning

Wij nemen je aanvraag na ontvangst in behandeling. Je ontvangt via GAIA een bericht over het wel of niet toekennen van een (her)registratie. Soms stellen wij je nog een extra vraag wanneer iets niet duidelijk is. Wij informeren je zo snel mogelijk over ons besluit met een maximale wachttijd van 3 maanden.

Kosten

Je betaalt bij aanvang van jouw registratie of herregistratie kosten. Lees hier meer over bij: registreren en herregistreren.